Ogólne zasady pielęgnacji skóry dojrzałej


Każdy typ skóry wymaga nieco innej pielęgnacji. Cera dojrzała też ma swoje cechy charakterystyczne, bo zwykle jest przesuszona i podrażniona, nierzadko też szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Najgorsze jest jednak to, że z dnia na dzień zmarszczki stają się na niej coraz bardziej widoczne, a zwłaszcza te, które występują w newralgicznych punktach, czyli przy oczach bądź w kącikach ust. Kosmetologia może jej jednak wyraźnie pomóc. Do pielęgnacji tego typu skóry trzeba po prostu wykorzystać odpowiednie kosmetyki i zabiegi.

Najcenniejsze są oczywiście kremy

To ich jakość i pochodzenie okazują się kluczowe dla większości kobiet w wieku starszym i dojrzałym. O ile panie spokojnie umyją swoją twarz zwykłym szarym mydłem za kilka złotych, tak na pewno nie zaaplikują na nią równie zwykłego balsamu do ciała za dziesięć czy dwadzieścia złotych. Lubujemy się w drogich kremach, wyglądających na produkty luksusowe. Mamy wrażenie, że w tych przepięknych pozłacanych opakowaniach musi kryć się jakiś niesamowity odmładzający eliksir, który sprawi, że rewitalizacja skóry twarzy przebiegnie ekspresowo i bez żadnych komplikacji. Kremy do cery dojrzałej mogą oczywiście działać, ale rzadko kiedy działają tak, jak tego od nich oczekujemy. Mimo wszystko musimy ich naturalnie używać. Wybierajmy jednak te o dobrych składach, w których wystąpią substancje aktywne, jakie w rzeczywisty sposób zadziałają na stan i wygląd naszej skóry.

Specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne

Tak naprawdę lepiej jednak postąpimy, gdy te większe pieniądze przeznaczmy na bardziej specjalistyczne zabiegi, których nie będziemy przeprowadzać na własną rękę w domowych warunkach, a którym poddamy się w profesjonalnych gabinetach i salonach urody. Zamiast kupować kolejny kolorowy kremik, wykupmy sobie mikrodemrabrazję. Poprawa elastyczności skóry jak najbardziej jest możliwa, ale łatwiej o nią w salonie kosmetycznym niżeli w drogerii. Naprawdę bardziej opłacalne jest inwestowanie w zabiegi niż w kolejne preparaty kosmetyczne. Zmieńmy swój sposób postępowania, a nasza skóra też w końcu zacznie się zmieniać.

Więcej informacji znajdziesz na: https://izabelacytrowska.pl/