Kurtyny paskowe


Kurtyny paskowe to uniwersalny produkt, którego zastosowanie niesie za sobą szereg korzyści. Jest to nieskomplikowana konstrukcja, niesprawiająca problemu w trakcie samodzielnego montażu. Ponadto, to artykuł, który znajduje zastosowanie w wielu miejscach.

Jest z powodzeniem używany na przykład w lokalach, w których panuje duże natężenie ruchu. Wówczas w bardzo skuteczny sposób ograniczają straty energii spowodowane wymianą ciepłych i zimnych mas powietrza. Jest to o tyle ważne, że przeważnie w halach produkcyjnych bądź sprzedażowych koniecznym jest utrzymanie stałej temperatury powietrza. Kurtyny paskowe to ułatwiają, a ponadto są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne drzwi, które dodatkowo trzeba za każdym razem otwierać i zamykać za sobą, co w niektórych przypadkach może okazać się sporym utrudnieniem. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż kurtyny wykonane z PCV są wyjątkowo tanie. Zatem w takim przypadku jest to bardzo dobry sposób na oszczędność zarówno energii, jak i pieniędzy.

Dodatkowym atutem kurtyn paskowych jest to, że stanowią ochronę przed różnego rodzaju szkodnikami, insektami oraz zanieczyszczeniami. Wynika to z tego, iż paski PCV, z których przeważnie wykonane są kurtyny, są bardzo wytrzymałe, zatem stanowią przeszkodę dla próbujących przedostać się do środka niepożądanych insektów bądź zanieczyszczeń. Dodatkowo, są one odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak wiatr, deszcz, czy śnieg. Pod warunkiem, że zostały dobrze zamontowane, pomagają utrzymać czystość w pomieszczeniu, nie przepuszczając do środka niepożądanych rzeczy.

Kurtyny paskowe poza właściwościami izolacyjnymi, posiadają także właściwości dźwiękoszczelne. Niektóre potrafią zatrzymywać dźwięki do poziomu 35 decybeli. W zakładach pracy, gdzie stosuje się głośne maszyny produkcyjne kurtyny ułatwiają dbanie o lepszy komfort pracy, a także jej higienę. Dzięki szczelnie zamontowanym paskom, żaden odbryzg, wypływ, czy inna substancja pochodząca z maszyny nie wyrządzi krzywdy osobom postronnym.

Zapraszamy na naszą stronę: https://izolacyjnie.pl/