Filtry cząstek stałych


Aby nowoczesne silniki benzynowe spełniły wymagania najnowszych norm emisji, muszą być zaopatrzone w filtry cząstek stałych. Dla diesli filtry cząstek stałych noszą nazwę DPF, silników benzynowych zaś GPF. Zasada działania filtrów dla Diesla i benzynowych jest praktycznie taka sama. W Poznaniu funkcjonuje sporo firm oferujących filtry cząstek stałych.

Warto wiedzieć, że cząstka stała to nic innego jak sadza. Powstaje, kiedy proces utleniania paliwa nie przebiega poprawnie. Filtry cząstek stałych Poznań są dosyć trwałe. Niemniej w silnikach benzynowych kluczową w kwestii trwałości filtrów będzie temperatura spalin. Jest ona wyższa o kilkaset stopni Celsjusza niż w dieslach. Oznacza to, że elektronika nie musi wprowadzać silnika w specjalny tryb. Ten tryb powoduje wypalenie filtra poprzez zwiększone dawki paliwa, podnoszące temperaturę spalin. W silnikach benzynowych proces przebiega sprawnie i na bieżąco. W dieslu wymaga to specjalnych zabiegów np. poprzez zwiększanie porcji paliwa. W silniku benzynowym wystarczy zubożyć mieszankę, aby GPF rozgrzał się do 650 stopni Celsjusza.

Filtry cząstek stałych można spotkać w samochodach takich jak: Volkswagen oraz Peugeot. Emisje sadzy były znaczne niższe podczas testów na tych samochodach. Jednak czy filtry są efektywne będzie trzeba zaczekać do momentu dokładnego ich sprawdzenia podczas jazdy. Samochody z fabrycznymi filtrami potrafią pokonać bez problemu 200 tysięcy kilometrów, a nawet więcej. Aby filtr sadzy służył nam przez wiele lat należy regularnie go serwisować. Wymiana świeć czy filtra powietrza to podstawa takich przeglądów. Nie możemy zapominać, że samochód trzeba od czasu do czasu zabrać w dłuższą podróż, aby filtr mógł się wypalić. Dzięki temu zniknie problem zatykających się filtrów.

Filtry cząstek stałych Poznań to szereg firm oferujących ten produkt. Warto dobrze rozeznać się na rynku filtrów i zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. Filtry DPF oraz GPF stają się coraz popularniejsze w samochodach w czasach walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Zobacz również: http://poznan-tlumiki.pl/