Nazywam się Joanna Lenart, a Homoturisticus to blog inny niż wszystkie. Po pierwsze dlatego, że prowadzony jest przeze mnie, po drugie – bo nie jest to typowy blog podróżniczy. Homoturisticus to blog stricte turystyczny, czego się nie wstydzę i zawsze stosuję sprostowania, kiedy ktoś mówi o mnie „podróżniczka”, a o moim blogu „podróżniczy”. Nie rzucam wszystkiego i nie wyruszam w świat z wielkim plecakiem. Nie mówię, że moje podróżowanie jest lepsze niż innych. Ale mam coś, czego oni nie mają.

Jestem absolwentką kierunku turystyka i rekreacja, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Posiadam doświadczenie zawodowe w branży turystycznej jako pilot wycieczek, wychowawca kolonijny, animator czasu wolnego oraz jako specjalista ds. wsparcia sprzedaży u jednego z największych touroperatorów w Polsce. Co za tym idzie, posiadam wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Jeśli dodam, że kocham turystykę i całe moje życie zawodowe i prywatne kręci się wokół niej, to nie muszę mówić już nic więcej.

Przykładowe aktywności turystyczne, blogowe i naukowe z zakresu turystyki:

– współpraca z Klubem Biegacza „Biała Biega” przy organizacji i promocji imprez (2016 r.)

wspólpraca

– wystąpienie w roli prelegenta podczas seminarium naukowego „biblioTEKA postTURYSTY” pt. „Studenci w podróży. Fakty i mity” (2016 r.)

współpraca

– publikacja artykułu (jako współautor) „Tradycyjne zabawy i gry powiatu bialskiego na tle tradycji innych krajów” w książce „Niematerialne i materialne dziedzictwo Lubelszczyzny jako podstawa rozwoju turystyki kulturowej” wydanej przez Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk (2016 r.)

współpraca

– wystąpienie jako gość spotkania z cyklu „Piątkowe Pogaduchy” organizowanego przez Bialskie Stowarzyszenie „Przez Pryzmat” (2017 r.)

piątkowe pogaduchy

– wywiad dla telewizji „Interwizja” (2017 r.)

Jako Homoturisticus jestem aktywna na facebooku i instagramie.

Jestem otwarta na różne formy współpracy:

– wpisy sponsorowane

– testy produktów i ich recenzje

– prezentacje i wystąpienia

oraz inne. Warunkiem jest to, by były związane z szeroko rozumianą turystyką. Każda propozycja rozpatrywana jest indywidualnie. We wszystkich kwestiach proszę o kontakt mailowy: kontakt@homoturisticus.pl